czwartek, 27 sierpnia 2015

Cofnąć czas, zapomnieć jeszcze raz

Macie czasami tak, że chcielibyście cofnąć czas? Odpowiedz sobie szczerze. Przecież ja i tak nie usłyszę twojego szeptu, a tym bardziej nie umiem czytać w myślach.

 
Czy nie chcielibyście czasami naprawić coś, co się rozbiło, przez waszą nieuwagę, przez wasze zapomnienie? Życie byłoby takie łatwe. Nawet za łatwe. Rozbiłeś wazon, cofasz czas. Powiedziałeś coś nie tak, cofasz czas. Nie musielibyśmy się przecież o nic starać, na nic uważać, nie musiałoby nam zależeć na niczym. Nic by nas nie obchodziło. Życie nie miałoby większego sensu.Dodatkowo aby było sprawiedliwie każdy człowiek na świecie musiałby posiadać taką moc jak my. Pojęcie czasu by nie istniało. Każdy by się cofał aby coś naprawić. Czy to nie głupie? Choć przyznam, że miałoby to
swoje zalety, które są pokazywane w grze Life is strange. Gdyby to było możliwe, może zapobieglibyśmy wojnie? Albo jakiemuś wypadkowi, morderstwu czy choćby gwałtu? Wszystko ma swoje plusy i minusy.


 Jednak jak dla mnie na dłuższą metę to wszystko by po prostu nie wypaliło. No bo przecież wszystkie nasze porażki uczą nas czegoś ważnego. Dzięki nim wiem kto jest moim przyjacielem, kto wrogiem. Wiem jak wygląda przyjaźń i miłość.

A co wy o tym sądzicie? To było, jest i będzie tylko moje zdanie. Wy możecie mieć przecież inne.
Do zobaczenia :*

Mój instagram- saamaarkaaa

13 komentarzy:

 1. Ja nie muszę szeptać, zawsze sądziłam, że czasu nie powinno się cofać. Wiele razy by się chciało, ale na całe szczęście nie możemy tego zrobić. Tak jak piszesz, dzięki temu uczymy się na błędach :)
  Zapraszam! zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja cieszę się, że nie możemy cofać czasu, oczywiście pewnie jak każdy podświadomie myślimy "jak mogłabym cofnąć czas zmieniłabym to czy tamto", ale właśnie przez to uczymy się na błędach i postrzegamy świat inaczej. :)
  Pozdrawiam ♥
  http://princessdooomiii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne zdjęcia! :)

  http://bystka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny, dojrzały post ;))
  Śliczne zdjęcia.
  xoxo // mój blog

  OdpowiedzUsuń
 5. cofanie czasu to fajna umiejętność, jeśli by z niej korzystać tylko w nagłych wypadkach, a nie co chwilę. Gdyby można kogoś uratować, zmienić coś na lepsze..to tak jakby napisać tę samą książkę, a wciąż zmieniając pewne fragmenty.
  Mi cofanie czasu podobałoby się bardziej w innych aspektach niż problem w codziennym życiu. Na przykład gdyby można cofnąć sie do starożytności i porozmawiać z tymi wszystkimi wspaniałymi myślicielami, czy widzieć rozpijający się Egipt, faraonów. Powstanie i upadem Rzymu. Tak to bym chciała ♥
  Przewspaniałe zdjęcia :3
  3maj się ^.*
  +mogłabym Cię prosić o dwa kliki w linki w najnowszym wpisie? :*

  stylowana100latka.blogspot.com - KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. yy... jak coś tam nie miało być rozpijający tylko rozwijający xD.

   Usuń
 6. To prawda, każdy błąd nas czegoś uczy :) Choć niektóre aż chciałoby się cofnąć ;c
  Pozdrawiam! :D
  Mój blog - klik ^^

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo ludzi chciało by cofnąć czas, ale jednak to jest niewykonalne może i to dobrze bo człowiek całe życie będzie uczył się na błędach by potem ich nie popełnić. :)
  Zdjęcia są śliczne. :D
  Zapraszam :*
  http://photo-kinga.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 8. super post zapraszam do mnie http://ejwabloguje.blogspot.com/ jest to mój nowy blog więc zapraszam cię serdeczne mam nadzieje że wpadniesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudowny blog! Super, że na niego trafiłam, obserwuję <3 Zapraszam też do siebie, dopiero zaczynam: http://olabugaj.blogspot.com/2015/09/moj-pokoj.html :* buziaki i miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś może chciałbym cofnąć czas, ale w końcu wszystkie porażki i sukcesy, czegoś nas uczą. W innym wypadku wszystko byłoby raczej nudne. ;)
  bgrenda.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń